Freddie Aguilar, bekend van de wereldhit 'Anak' is overleden.
- Robby Van Beverdael
- 27 mei
- 1 minuten om te lezen
De Filipijnse zanger Freddie Aguilar is overleden op 72-jarige leeftijd. Hij was vorige week opgenomen in het Philippine Heart Center in Quezon City en is maandagnacht overleden aan een hartaanval. Aguilar schreef begin jaren tachtig geschiedenis met zijn aangrijpende nummer ‘Anak’, dat in 1980 de derde plaats bereikte.
Op zijn achttiende verliet Freddie de school en dat tegen de zin van zijn vader. Hij genoot van zijn vrijheid met zijn gitaar en gokte regelmatig. Later kreeg hij spijt en schreef hij ‘Anak’, een lied waarin hij om vergeving vroeg aan zijn ouders. Freddy keerde terug naar huis maar kon niet lang genieten van het terug samen zijn met zijn vader want niet lang daarna overleed zijn papa.
‘Anak’ betekent ‘mijn kind’ in het Filipijns. Het nummer verscheen in maar liefst 55 landen en in 26 verschillende talen. De originele Tagalog-versie was echter het meest geliefd. Van de opbrengsten richtte Aguilar een stichting op, waarmee hij een school oprichtte in de arme wijken van Manilla.
Comments